Ungdomarnas fyrgång leds av Hannah Österberg och norsk födda Börkur fra Kleiva med fina poängen 6.47,

Bild: Sofie Lahtinen Carlsson

Bild: Sofie Lahtinen Carlsson

på andra plats hittar vi förra årets svenska mästare i V1J Filippa Jähder och hingsten Baron frá Strandarhöfði på 6.03 och tätt efter på tredje plats hittar vi Felicia Barchaeus på Káinn frá Flugumýri II med 6.0.

PLAC. # RYTTARE / HÄST TOT.
01: 037 Hannah Österberg [YR] – Börkur fra Kleiva 6,47
UTTA 6,5 – 6,5 – 6,4 – 6,5 – 6,4
02: 030 Filippa Jähder [YR] – Baron frá Strandarhöfði 6,03
UTTA 6,0 – 6,2 – 6,1 – 5,2 – 6,0
03: 118 Felicia Barchaeus [YR] – Káinn frá Flugumýri II 6,00
UTTA 6,0 – 5,9 – 6,0 – 6,0 – 6,0
04: 002 Elin Runnquist [YR] – Sörli frá Miðhjáleigu 5,97
UTTA 5,9 – 5,8 – 5,9 – 6,1 – 6,2
04: 015 Filippa Hammarlund [YR] – Framtið från Borka 5,97
UTTA 5,9 – 5,8 – 6,2 – 6,5 – 5,8
06: 154 Freja Arnarsson Lindström [YR] – Lúna från Änghaga 5,83
UTTA 5,9 – 5,7 – 5,8 – 5,8 – 6,0
07: 021 Mikaela Knutzon [YR] – Lomur frá Langholti 5,80
UTTA 5,6 – 6,0 – 6,0 – 5,7 – 5,7
07: 034 Beatrixe Evertsson [YR] – Carmen fra Vindal 5,80
UTTA 5,9 – 5,7 – 6,0 – 5,2 – 5,8
09: 060 Elin Karlsson [YR] – Vísir frá Syðra-Langholti 5,73
UTTA 5,3 – 5,8 – 5,6 – 5,9 – 5,8
09: 157 Emelie Leijon [YR] – Kyndill frá Lýtingsstöðum 5,73
UTTA 5,7 – 5,7 – 5,9 – 5,6 – 5,8
11: 153 Agnes Hylander [YR] – Glæsir från Lönneberga 5,53
UTTA 5,8 – 5,4 – 5,5 – 4,9 – 5,7
12: 027 Lisa Boklund [YR] – Uni från Allemansängen 5,47
UTTA 5,2 – 5,1 – 5,8 – 5,6 – 5,6
12: 077 Freyja Gísladóttir Bjurenborg [YR] – Jara från Fagerland 5,47
UTTA 5,2 – 5,2 – 5,8 – 6,1 – 5,4
14: 071 Frida Bilberg [YR] – Herkules från Järsta 5,40
UTTA 6,1 – 5,7 – 5,6 – 4,6 – 4,9
15: 076 Freyja Gísladóttir Bjurenborg [YR] – Frímann från Edeby Gård 5,37
UTTA 5,5 – 5,5 – 5,8 – 4,9 – 5,1
16: 029 Tindra Brennicke [YR] – Félagi frá Varmalæk 5,30
UTTA 5,3 – 5,0 – 5,6 – 5,0 – 5,6
16: 098 Kari Thinn Tvedt [YR] – Dís frá Jaðri 5,30
UTTA 5,3 – 5,4 – 5,4 – 5,1 – 5,2
18: 036 Frida Andersson [YR] – Aldur från Ljusbäcken 4,70
UTTA 5,3 – 4,3 – 4,8 – 4,3 – 5,0
19: 009 Linnea Jokiniemi [YR] – Príma från Änghaga 4,00
UTTA 3,9 – 4,1 – 4,3 – 3,9 – 4,0
019 Lova Lindman [YR] – Stimpill frá Varmadal ELIMINATED
UTTA 0,0 – 0,0 – 0,0 – 0,0 – 0,0
Publicerat av