Deltagarlista inför World Toelt 2013!

World Toelt 2012

För er som är nyfikna på vilka ekipage som kommer att tävla på World Toelt 2013  så kommer det här en deltagarlista. Det är många välmeriterade ekipage anmälda och det ser ut som att det kommer bli två fantastiska dagar med många fina hästar!

Deltagarlistan till Hingstshowen hittar ni här.

Information om biljetter hittar ni här.

Deltagarlist för sportklasserna:

De svenska ekipagen är markerade med fetstil.

V1 Fyrgång

Agnes Helga Helgadóttir Gná fra Jakobsgården Norway
Annika Skrubbeltrang Goði frá Hvoli Denmark
Elias Arnason Kristall fra Jarðbrú Denmark
Elise Lundhaug Hrynjandi fra Fagerang Norway
Ellen Pedersen Örn fra Grimshusum Denmark
Ellen Pedersen Spakur fra Dyrfinnurstödum Denmark
Emilie Sofie Ternvalt Helmingur frá Bratthólti Denmark
Emma Johansson Bjartur frá Mosfellsbæ Sweden
Frauke Schenzel Tigull vom Kronshof Germany

Frauke Schnezel Óskadís vom Habichtswald Germany
Freija Puttkammer Blettur von Ellenbach Germany
Irene Reber Brjánn frá Reykjavik Germany
Jeanette Holst Jósep fra Skarði Denmark
Jóhann Rúnar Skúlasson Hnokki frá Fellskoti Iceland
Jóhann Rúnar Skúlasson Snugg fra Grundet Hus Iceland
Johanna Beuk Merkur vom Birkenlund Germany
Johanna Wingstrand Herkules fra Pegasus Sweden
Jolly Schrenk Kiljan vom Kranichtal Germany
Jonas Hassel Blær vom Birkenhof Germany

Katharina Fritsch Gina vom Pfaffenbuck Germany
Katrine Langvad Magnùs fra Dalur Denmark
Ladina Sigurbjörnsson- Foppa Korpa fran Mesch Switzerland
Ladina Sigurbjörnsson- Foppa Sörli frá Pjórsarholti Switzerland
Maria Berg Svartur vom Hochwald Norway
Mia Eckhoff Pór fra Ketu Norway
Mildrid Musdalslien Tango frá Hjallanesi ll Norway
Nils-Christian Larsen Moli fra Skridu Norway
Nils-Christian Larsen Reyr fra Dalbæ Norway
Steffi Kleis Háfeti fra Ågreneset Germany

Stian Pedersen Globus fra Jakobsgården Norway
Stine Holmgaard Christensen Gullfeti fra Árbakka Denmark
Stymir Árnason Sædis frá Árbæ Germany
Sys Pilegaard Óskar frá Akureyri Denmark
Søren Madsen Nemó frá Hlemmiskeiði Denmark
Theresia Kristoffersson Tristan från Jarde Sweden
Thomas Rørvang Peyr fra Akranesi Denmark
Tine Johansen Hrímbakur frá Hólshúsum Norway
Uli Reber Dröfn frá Litla-Moshvoli Germany
Unn Kroghen Adalsteinsson Hrafndynur frá Hákoti Sweden

Vignir Jónasson Bragi frá Kópavogi Sweden
Þórður Þorgeirsson Maxi frá Blesastöðum 1A Iceland

 

Tölt T1

Agnes Helga Helgadóttir Gná fra Jakobsgården Norway
Caspar Hegardt Stormur frá Svalbarðseyri Sweden
Elise Lundhaug Hrynjandi fra Fagerang Norway
Ellen Pedersen Örn fra Grimshusum Denmark
Ellen Pedersen Spakur fra Dyrfinnurstödum Denmark
Emilie Sofie Ternvalt Helmingur frá Bratthólti Denmark
Fabienne Zimmermann Magni Von Nordsternhof  Switzerland
Felicia Lindblom Spói frá Hrólfsstaðahelli Sweden
Frauke Schenzel Tigull vom Kronshof Germany
Helena Kroghen Adalsteinsdottir Silfri fra Litlu-Sandvik Sweden

Irene Reber Brjánn frá Reykjavik Germany
Johan Häggberg Hrimur frá Jupitertorp Sweden
Jóhann Rúnar Skúlasson Hnokki frá Fellskoti Iceland
Jóhann Rúnar Skúlasson Snugg fra Grundet Hus Iceland
Johanna Beuk Merkur vom Birkenlund Germany
Johanna Wingstrand Herkules fra Pegasus Sweden
Jolly Schrenk Kiljan vom Kranichtal Germany
Jonas Hassel Blær vom Birkenhof Germany
Juha Matti Kontio Rödull fra Holtsmula Finland
Julie Christiansen Odda fra Gultentorp Denmark

Kaia Valand Baldur fra Skreppestad Norway
Katharina Fritsch Gina vom Pfaffenbuck Germany
Katie Brumpton Smári från Askagården Sweden
Katrine Langvad Magnùs fra Dalur Denmark
Katrine Skrubbeltrang Þóra frá Kjarri Denmark
Ladina Sigurbjörnsson- Foppa Korpa fran Mesch Switzerland
Mia Eckhoff Pór fra Ketu Norway
Mildrid Musdalslien Tango frá Hjallanesi ll Norway
Nils-Christian Larsen Moli fra Skridu Norway
Rasmus Møller Jensen Fjarki fra Breiðholti Denmark

Steffi Kleis Háfeti fra Ågreneset Germany
Stian Pedersen Globus fra Jakobsgården Norway
Stine Holmgaard Christensen Gullfeti fra Árbakka Denmark
Stymir Árnason Sædis frá Árbæ Germany
Theresia Kristoffersson Tristan från Jarde Sweden
Uli Reber Dröfn frá Litla-Moshvoli Germany
Ulrika Backan Nátthrafn frá Dallandi Sweden
Unn Kroghen Adalsteinsson Hrafndynur frá Hákoti Sweden
Vignir Jónasson Berserkur fra Stykkishólmi Sweden
Vignir Jónasson Bragi frá Kópavogi Sweden

Þórður Þorgeirsson Fláki frá Blesastöðum 1A Iceland 

Tölt T2

Anne Sofie Nielsen Örn f. Efri-Gegnisholum Denmark
Annika Skrubbeltrang Goði frá Hvoli Denmark
Arnella Alexandra Emilia Nyman Skarði frá Kvistum Finland
Caroline Wangen Oliver fra Austurkoti T.2 Norway
Charlotte Cook Sol fra Bakkeholm Great Britain
Diddi Sigurbjörnsson Tvinni fra Grafarkoti Iceland
Dörte Mitgau Ilmur vom Ellenbach Germany
Elin Tindskard Hölkvir fra Ytra-Dadsgerði Faroe Islands
Emilie Thunem Dama frá Sauðárkróki Denmark

Emma Magnusson Nasi fra Akurgerdi Sweden

Frauke Schnezel Óskadís vom Habichtswald Germany
Freija Puttkammer Blettur von Ellenbach Germany
Jeanette Holst Jósep fra Skardi Denmark
Johan Häggberg Fjörnir frá Hólum Sweden
Jóhann Rúnar Skúlasson Meyvant frá Feti Iceland
Johanna Beuk Dyri von Fjallaborg Germany
Jolly Schrenk Bjalli von Berlar Germany
Josefin Birkebro Sleipnir frá Þorbergsstöðum Sweden
Juha Matti Kontio Álfur fra Rettarholti Finland

Ladina Sigurbjörnsson- Foppa Tór frá Audsholtshjáleigu Switzerland
Magnus Skúlason Aspar fra Froni Sweden
Maria Berg Svartur vom Hochwald Sweden

Mie Hedebo Knudsen Kristall fra Ketilsstöðum Denmark
Ralf Wohllaib Eldur vom Schwäbischen Wald Germany
Sara Arboe Prinsessa fra Pegasus Denmark
Sofie Panduro Hreinn frá Votmúla Sweden
Stine Holmgaard Christensen Valva fra Rosenlund Denmark
Stymir Árnason Hrani vom Schloßberg Germany
Sys Pilegaard Óskar frá Akureyri Denmark

Søren Madsen Arður frá Þúfu Denmark
Uli Reber Skorri frá Hófi Germany
Þórður Þorgeirsson Maxi frá Blesastöðum 1A Iceland

 

F1 Femgång

Agnar Snorri Stefánsson Rómur frá Búðardal Iceland
Anna Karlsson Katla från Stormsund Sweden
Anne Sofie Nielsen Örn f. Efri-Gegnisholum Denmark
Cassandra Westlie Baldur vom Hrafnsholt Norway
Cecilie Catharina Langvad Gjóla frá Tungukoti Denmark
Diana Juhl Mars fra Ragnheidarstödum Denmark
Diddi Sigurbjörnsson Tvinni fra Grafarkoti Iceland
Dörte Mitgau Ilmur vom Ellenbach Germany
Elias Arnason Karri fra Kálfsstödum Denmark
Elise Lundhaug Tindur fra Varmalæk NorwayFrauke Schenzel Fannar /Fylkir Germany
Fredrik Rydström Krokur fra Efri-Raudalæk Denmark
Gry Hagelund Tvistur fra Brædratungu Norway
Iben Katrine Andersen Runi fra Bråtorpsgård Denmark
Ida Marie Ulbæk Þorgunn fra Feti Denmark
Johan Häggberg Fjörnir frá Hólum Sweden
Jóhann Rúnar Skúlasson Valur frá Keldudal Iceland
Jolly Schrenk Bjalli von Berlar Germany
Josefin Birkebro Kjarni vom Wallberg Germany
Juha Matti Kontio Álfur fra Rettarholti Finland

Katie Brumpton Smári från Askagården Sweden

Kristin Elise Andersen Grandi frá Laugardal Norway
Magnus Skúlason Aspar fra Froni Sweden
Maxi Wagner Seifur vom Birkenhof Germany
Mie Hedebo Knudsen Kristall fra Ketilsstöðum Denmark
Mille Kyhl Sjóður fra Galtastöðum Denmark
Ralf Wohllaib Eldur vom Schwäbischen Wald Germany
Rasmus Møller Jensen Arnþór fra Auðsholtshjáleigu Denmark
Steffi Kleis Gráður vom Wiesenhof Denmark
Stian Pedersen Lettir fra Hellesylt NorwayStymir Árnason Hrani vom Schloßberg Germany
Søren Madsen Arður frá Þúfu Denmark
Uli Reber Skorri frá Hófi Germany
Vicky Eggertsson Herbert fra Halakoti Germany
Þórður Þorgeirsson Fláki frá Blesastöðum 1A Iceland

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *